Titulní strana · Novinky · Novinky 2010

22.12. 2010

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2011.

Zároveň jsme v těchto dnech vzpomínali na naše pejsky, kteří už s námi nejsou. O včerejším slunovratu slavil svých nedožitých 23 let CHIC des Trois Pyramides, dnes pak je to 24 let, co se narodil BIRICHINO des Trois Pyramides. I když nejsou už dlouho s námi, pořád na ně vzpomínáme jako na úžasné společníky, kteří nám přinesli překrásné chvíle!

01.01.2011. 16:25

17.10. 2010

S týdenním zpožděním pár slov o mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích dne 9. 10. Přihlášeno bylo 16 chrtíků, tedy celkem slušný počet. Chyběla jediná fenka, a to bohužel naše Ithilien, škoda, myslím, že jí tak unikl CAC, na nějž měla velkou šanci. V propozicích byl jako rozhodčí uveden pan Mudra, ale opět změna - posuzovala paní Holmerová, zkušená rozhodčí, které si velice vážím. Nicméně zrovna asi na chrtíky neměla ten správný den. Hodně rychlé posouzení některých psů, velice stručné a obecné posudky, při BOB jsme ani nepředvedli pohyb. Já jsem si rozhodně stěžovat nemohla: Ve štěňatech se představil pětiměsíční Keleborn po Claře a Evropském vítězi Be Bopovi, opravdu nadějný pejsek, který je snad tím nejlepším, co jsem odchovala! Potřebuje samozřejmě výstavní cvik - on i panička! V mezitřídě získal Isildur V1, CAC, porazil velmi hezkého zapůjčeného psa Talata Davida. Isildur krásně chodil, ale musí se naučit stát. Dostal pak i Res. CACIB, což bylo vzhledem k jeho výstavní prezentaci a světlému pigmentu maximum, čeho mohl dosáhnout vedle šampiona Kewina Stříbrný potok. Clara vyhrála CAC a CACIB (v konkurenci fenek z mezitřídy a otevřené) a získala i BOB. Byl to hřejivý úspěch, protože tím splnila titul INTERŠAMPION ! Byli jsme tedy s výstavou za krásného slunečného podzimního počasí více než spokojeni!

01.01.2011. 16:36

25. 9. 2010

Byly jsme s Fréawyn na mezinárodní výstavě v rakouském Tullnu. Přihlášeno bylo 16 chrtíků, dva chyběli. Výstava byla skvěle připravena, musím říct, že ve srovnání s našimi výstavami jsou rakouské opravdu o třídu výš! Navíc i výborný rozhodčí - posuzoval norský rozhodčí pan Knut Blutecher, kterého známe i z naší speciálky před pár lety. Byl velice přívětivý, ale zároveň i hodně přísný, všechny psy důkladně prohlížel, chrtíky na stole, nechával si je opakovaně předvádět v pohybu. Přidělil poměrně hodně velmi dobrých, někdy ani nezadal titul. Z posuzování bylo i jasné, kdo jakou známku dostal - rozdával barevné stužky a držitelům CAC rovnou i krásnou kokardu. Frou-Frou měla svůj den a opravdu se krásně předváděla, pěkně chodila a moc mě potěšilo, že se panu rozhodčímu líbila - dostala nádherný posudek a nejvyšší ocenění - CAC, CACIB, Bundessieger i BOB. Přivezli jsme si krásný pohár, a jak je v Rakousku zvykem, i bohatou třířadou kokardu za titul Vítěz plemene. Teď už Frou-Frou chybí poslední CAC pro získání rakouského šampiona.
Navíc mně pak odpoledne volala paní Jurkovičová, majitelka Ithilien, že i oni skvěle uspěli na mezinárodní výstavě ve Wroclawi. ITHILIEN získala CAC a CACIB, posuzoval pan Borkowski. Takže to byl pro nás perfektní den!

01.01.2011. 16:28

4. 9. 2010

Rozetka sice měla svůj den v úterý, ale protože jsem ve všední dny nestihla připravit dort, slavili jsme až dnes. Na psím masovém dortíku si pak pochutnali všichni (recept zájemcům zašlu).

26.09.2010. 16:27

31. 8. 2010

Naše Rozetka slavila své 13. narozeniny! Ve skvělé formě, čilá a pořád dobře naložená. Jediným problémem (spíš pro nás než pro ni) je, že už neslyší, takže si celkem dělá, co chce. Shodou okolností jí přišli blahopřát i majitelé jejího štěňátka, dnes jedenáctileté Arienky!

26.09.2010. 16:26

28. 8. 2010

Jeli jsme na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi. Posuzovat měla portugalská chovatelka chrtíků a opravdu specializovaná rozhodčí na naše plemeno Carla Molinari. Přihlásila jsem tedy Claru i Frou-Frou, ač ani jedna neopotřebovaly žádné výstavní vavříny, protože by mě zajímal názor znalkyně chrtíků. Ale bum! Opět změna rozhodčího a místo renomované posuzovatelky se objevil pan Guniš, na kterého bych určitě své fenky nepřihlásila. Bylo zrovna i dost ošklivé počasí, těsně před nástupem do kruhu pršelo a Krásná louka moc krásná nebyla, celá rozmáčená a kluzká. Pan Guniš se s námi nepáral, na psy se ani moc nepodíval, posuzování bylo bleskové - pár sekund a šli jsme z kruhu pryč. Ani jsme nevěděli, kdo co dostal. Clara dostala V2, R.CAC a Frou-Frou V1, CAC, R. CACIB. Musím říct, že takováhle rychlovka je od pana rozhodčího pohrdáním vystavovateli a byly to úplně vyhozené peníze! Organizátoři se nemohou divit, že pak na výstavy jezdí čím dál méně psů. Bohužel to nebylo poprvé, co pan Guniš tímto stylem posuzoval. Nechápu, jestli ho to takhle baví... Vzpomenu si vždy při té příležitosti na slavný román Zazi v metru: když se malé Zazi ptají, čím by chtěla být, odpoví, že astronautkovu, aby mohla nasírat Marťany.

26.09.2010. 16:25

<< První < Zpět [1 / 4] Další > Poslední >>