Titulní strana · Novinky · Novinky 2011

31. 12. 2011

Na závěr roku nám přišla překrásná zpráva - Legolas se dnes večer stal otcem! V chovatelské stanici King of Ivar se Berenice White Downy narodily tři krásné a zdravé holčičky šedé barvy! Moc blahopřejeme a přejeme jim do života jen to nejlepší!

31.12.2011. 22:11

18. 12. 2011

Ve čtvrtek 15. prosince se Frou-Frou i Clara staly v jeden okamžik babičkami! Ithilce (dceři Fréawyn) se totiž ten den narodila čtyři štěňátka a jejich otcem je Keleborn, Clařin syn. Všichni dobře prospívají, Ithilka má dost mlíčka, takže její potomci dobře přibývají. Narodili se dva pejskové a dvě fenky, barvy mají pěkně na střídačku, tedy jeden pejsek černý, jeden šedý, jedna fenka černá, jedna šedá. Přejeme jim zářnou a spokojenou budoucnost! Pokud by měl někdo zájem o štěňátka z tohoto skvělého spojení založeného na špičkové francouzské krvi (Keleborn Gil-Endor x Ch. Ithilien Gil-Endor), může napsat nám nebo se ozvat přímo chovatelům Jurkovičovým na telefon 773234500.

18.12.2011. 15:50

2. 12. 2011

Štěňátkům už bude měsíc, tak přinášíme další snímky - jednak u maminky, ale i jejich samostatné fotky. Začíná s nimi být zábava a rýsují se i jejich milé kamarádské povahy... Z ošklivých káčátek se líhnou krásní labuťáci... Další fotky i u vrhu O.

02.12.2011. 11:24

21. 11. 2011

Včera jsme završili výstavní sezónu dvoudenní mezinárodní výstavou v Nitře. Počasí bylo smutné, zatažené inverzí, ale na listopad ještě celkem snesitelné teploty. Snad i proto, že už šlo o poslední výstavu, bylo po oba dny přihlášeno jen 14 chrtíků, v sobotu se jich vystavilo 13 a v neděli chyběli dokonce 3. Oba dny byla výstava velmi dobře připravena, haly byly příjemně vytopeny, kruhy byly po obvodu vyloženy koberci, byly sice trochu malé (hlavně pro vlkodavy, kteří se předváděli před námi), ale oba rozhodčí si je zvětšili, co se dalo, takže jsme měli celkem dost prostoru. Oba dny rozhodovali renomovaní slovenští rozhodčí, velmi zkušení a rozhodně znalí chrtů. Bylo zajímavé je sledovat i při jiných plemenech. V sobotu posuzoval pan Vlastislav Vojtek, byl tentokrát mírnější v porovnání s naší klubovkou. Legolas vyhrál CAC a CACIB, Lúthien skončila druhá s V2, R. CAC a její sestřička Lórien získala CAC, CACIB a BOB. Moc mě potěšilo, že začínají sbírat výstavní vavříny chrtíci Gil-Endor i ostatních majitelů! V neděli rozhodovala paní Ludmila Fintorová. Psům se opravdu detailně věnovala, posuzovala s náročností a přísností, i když ne zcela rovnoměrnou. Situace ze soboty se opakovala. I tentokrát Legolas získal CAC a CACIB a Lúthien V2, R. CAC. V závěrečné soutěži o nejlepšího chrtíka si Legolas vykračoval vesele a zvedl lehce ocas, což paní rozhodčí vadilo, a tak dala BOB fence Dolcezze Tredici.

Letošní výstavní sezóna byla pro chrtíky Gil-Endor velice úspěšná. Fréawyn dokončila šampiona Rakouska a může se jako multišampionka pyšnit kromě titulu Interšampiona i čtyřmi národními šampionáty z náročných kynologických zemí. Ithilien dokončila šampiona ČR, vyhrála klubovou výstavu a splnila podmínky pro klubového šampiona KCHICH. Gratulujeme a velice děkujeme jejím majitelům! Držíme palce, aby se Ithilce brzy narodila krásná štěňátka. Její bratříček Isildur sice výstavy moc nemiluje, ale aspoň se dvakrát ukázal s hezkým oceněním V2, R. CAC. No a naši mladí z K a L vrhu byli velice úspěšní, a to ve svých pouhých 18 měsících! Kheled má na svém kontě 2 x CAJC, Junior BOB, 2 x CAC, CACIB a BOB. Keleborn 2 x CAJC, Junior BOB, dokonce Junior BIS, CAC z ČR, CACA z Rakouska, Lórien 3 x CAC, CACIB, R. CACIB, 2 x BOB. Moc děkuju Markétě, Lucii a Zuzce za tak úžasnou reprezentaci naší stanice a veškerou zodpovědnou a skvělou péči, kterou chrtíkům věnují! A musím se pochlubit i naším domácím mládím, však je čím: Legolas měl opravdu impozantní začátek výstavní kariéry – 3 x CAJC, Junior šampion, 2 x CAC ČR, 1 x CACA Rakouska, 3 x CAC Slovenska, 4 x CACIB, 1 x R. CACIB (kdy přebírá po interšampionovi CACIB). Mohl by si už klidně zažádat i o klubového šampiona, ale ještě si počkáme na příští rok. Lúthien získala 3 x CAJC, 3 x Junior BOB, 3 x CAC ČR, 1 x CAC SR, CACIB, R. CACIB. Myslím, že je to bilance opravdu skvělá!

Zároveň přinášíme nové fotky našich štěňátek. Už jim brzo budou tři týdny. Samozřejmě koukají, začínají se stavět na vratké nožičky. Hledáte-li krásné společníky nebo i pejsky pro výstavy a chov (zatím se task jeví spíše Ori), můžete se nám ozvat. Více na O vrh.

21.11.2011. 20:51

15. 11. 2011

Včera jsme nechali na stará kolena vyšetřit Bilbova stará kolena (jsem zvědavá, jak si s touhle větou poradí překladač :-)). Pan doktor se smál, že je Bilbo jeden z nejstarších psů, které na luxaci pately vyšetřoval. Nicméně výsledek je v pořádku - 0/0.

15.11.2011. 17:10

13. 11. 2011

Konečně přinášíme další fotky štěňátek. Mají se k světu, jsou pěkně tlusťoučká, maminka je dobře krmí. Barvičky se jim projasňují, máme z nich velkou radost. Oba pejsci nejsou zadaní, takže pokud hledáte atraktivní společníky , ozvěte se nám. Na fotce jsou oba bratříčci staří 11 dnů. Více najdete u O vrhu.

13.11.2011. 15:59

<< První < Zpět [1 / 9] Další > Poslední >>