Titulní strana · Novinky · Novinky 2013

25. 12. 2013

Neměla jsem čas napsat prosincové novinky , i když jich byla spousta - dobrých i špatných... Tak zde jsou chronologicky:

23. 12. 2013 jsme byli s Clarinkou na sonu a dala nám pod stromeček krásnou nadílku v podobě plného bříška - Clara čeká s Legolasem štěňátka, která se narodí kolem 25. 1. 2014! Moc se těšíme!

9. 12. 2013 se bohužel ukončila životní pouť Arienky, štěňátka z našeho prvního vrhu.

Bylo jí 14 a čtvrt roku. Moc na ni vzpomínáme!

7. a 8. 12. 2013 jsme byli na výstavách v rakouském Welsu. Byla tam veliká konkurence (v sobotu 30 chrtíků a v neděli 27) a v sobotu bohužel zase změna rozhodčího... V sobotu se nedařilo Legimu - dostal VD, ale své první zkušenosti na velké výstavě v hale získala Ringwil. Vyhrála třídu mladých (4 fenky) a získala titul Jugend Beste. V neděli jsem Ringwil nevystavovala, ale Legi si to vynahradil - vyhrát třídu šampionů a porazil sobotního držitele CACIBa a dokončil titul rakouského šampiona!

Legolas dokončil titul
rakouský šampion
Ringwil poprvé ve třídě mladých - V1, Nej. mladý

25.12.2013. 16:36

30. 11. 2013

Včera jsme byli na národní výstavě v polském městečku Swiebodzice. Výstava se konala netradičně v pátek odpoledne, vlastně byla třídenní, protože v sobotu a neděli byly vystavovány další skupiny. Chrty posuzoval srbský rozhodčí pan Nemanja Jovanovič, rozhodčí zkušený a opravdu velice znalý, který dokáže postřehnout detaily a jehož vystupování je velice příjemné a profesionální. Vlastně i proto jsem na tuto výstavu jela a byla jsem moc ráda, že se zde nekonala změna rozhodčího, jak je to typické pro mnohé jiné země... A také jsme potřebovali posledního CACe pro splnění podmínek pro polského šampiona.
Vystavovalo se 8 chrtíků, což na tak malou výstavu bylo docela dost, bylo jich ostatně nejvíce ze všech chrtů. Viděla jsem zase úplně jiné psy, než na předchozích výstavách v Polsku, je vidět, že polští chovatelé hojně dovážejí chrtíky ze všech možných chovů, aby oživili krev. Všichni byli velmi pěkní a na výborné úrovni, jen fenka v mezitřídě mě moc neoslovila, ani předvedením. Ve psech získal Legolas potřebný třetí CWC, nejlepšího psa pak vyhrál černý pes z litevského chovu, velice hezký, velmi samčí, ale zdaleka nejvyšší, hodně pevné stavby. Lúthien také vyhrála třídu šampionů a CWC, dále pak dostala v konkurenci vítězek mezitřídy a otevřené třídy i titul Nejlepší fena. V soutěží o BOB dal pan rozhodčí opět přednost nejlepšímu psovi.
Velmi příjemně jsem si popovídala s polskými chovatelkami, obě mi chválili Rohana a jeho nedávný velký úspěch na výstavě v Kielcích. Legolas i Lúthien splnili misi a připsali si další cenný titul - oba jsou polskými šampiony, zatím neoficiálně, musíme počkat na potrzení. Odváželi jsme si i krásné posudky od skvělého rozhodčího, takže jsme byli velmi spokojeni a vydali jsme se večer zpět domů.

Výsledky výstavy najdete zde.

30.11.2013. 18:21

12. 11. 2013

Už je pomalu půlka listopadu a nakupila se zase spousta novinek. Tak to vezmu chronologicky:

4. 11. slavil rok Peregrin Gil-Endor, přezdívaný jak jinak než Pipin. Těsně před svými narozeninami na speciální výstavě chrtů maďarského klubu získal V1, HPJ (obdoba našeho CAJce) a také BOB! Dokončil tak titul maďarského Junioršampiona. Moc mu a jeho paničce Ramóně blahopřejeme!

Pipin s pohárem za BOB, trochu vyhrbený A Pipin s narozeninovým dortíkem.

Minulý týden jsem se jela podívat na Raurose do Třebíče. Ač se prý až tolik s lidmi nekamarádí, hned mě poznal a celou návštěvu mě okusoval a nechal se hladit. Má se opravdu skvostně... A je to nádherný pes!

Příjemné posezení... A detail nádherné hlavy našeho krasavce

No a v neděli 10. 11. jsme dostali skvělou zprávu od Ewy Skrabut z Polska - Rohan na mezinárodní výstavě v Kielcích dostal velmi nadějný 1 a Best in Show Puppy!!! Moc blahopřejeme Rohánkovi a Ewě a děkujeme za skvělou reprezentaci.

12.11.2013. 17:09

24. 10. 2013

Máte-li zájem o krásná štěňátka po našem úspěšném šampionovi Mallornovi Gil-Endor, podívejte se sem. Uveřejněny jsou i naše chovatelské plány na rok 2014.

24.10.2013. 22:31

2. 10. 2013

O víkendu jsme byli na mezinárodní výstavě ve Wroclawi. Tuto výstavu jsem už několikrát vychvalovala pro skvělou organizaci a příjemné prostředí, tak se nebudu opakovat... Lúthien potřebovala získat CACIB pro dokončení titulu interšampion. Přihlášeno bylo 20 chrtíků, na polské poměry opravdu hodně. 4 chrtíci chyběli. Posuzoval slovenský rozhodčí pan Vojtek. Hned na úvod si připravil míru, takže bylo jasné, že bude přísný! Legolas ve třídě otevřené měl dva o dost vyšší soupeře, zvlášť jeden černý pes měl výšku vipeta. Myslím, že dostal od pana rozhodčího nedostatečnou, ale ve zkratkách na tabuli jsem hodnocení nedešifrovala. Legi snadno vyhrál svou třídu, v soutěži o CACIBa mu byl velkým soupeřem krásný šampion Lux Loral Marcello Magnifico (dostal pak Res.CACIB). Legi měl dobrý den a skvěle chodil, takže CACIB získal. Ve fenkách se mi líbila soupeřka Lúthien ve třídě šampionů Solana Niby Nic, ale chyběla jí větší jistota při předvedení, takže i Lúthien získala CWC a pak i CACIB. Byla jsem moc šťastná, protože je tedy zatím neoficálně, ale přesto už interšampionkou. Pro závěrečný kruh o titul Best of Breed jsem požádala paní Glogowskou, aby mě předvedla Legiho, nechtěl s ní až tak chodit, protože jí neznal, takže BOBa dostala Lúthien, ale podle mě byl Legi ten den všeobecně lepší... No nevadí, zůstalo to doma. Oběma - Legimu i Lulu - schází už jen jeden CWC pro dokončení polského šampiona, takže se do Polska určitě ještě vrátíme...

Legolas v pohybu Legolas - V1, CWC, CACIB Lúthien a Legolas Gil-Endor - oba CWC, CACIB, Lulu i BOB
Ve Wroclavi byla pořádná zima. Oba psíci to skvěle zvládli. Já jsem kvůli nemoci měla dost.

Ráno byla pořádná zima, na Wroclaw padla mlha a jen pomalu se zvedala, byla jsem navíc pořádně nastydlá, nemohla jsem pak už ani mluvit, jak mě bolelo v krku, i téměř čtyřhodinová cesta zpět byla náročná. Vrátila jsem se dost vyčerpaná, přece jen čím dál víc cítím, že síly ubývají na to, abych sama absolvovala takovéto akce. Nicméně mise to byla úspěšná a byla jsem moc ráda, že jsme do Wroclawi jeli.

No a tentýž den - v sobotu 28. 9. se Legi stal otcem dalších štěňátek, tentokrát nádherné černé čtyřky - dva pejsci a dvě fenky - v chovatelské stanici King of Ivar. Maminkou je Chianti Ruffino King of Ivar, dcera našeho Elendila... Přejeme malouškům hodně zdraví a vitality a šťastný život!

01.10.2013. 20:25

22. 9. 2013

Od 6. září jsme si užívali báječných 12 dní ve Francii, především v kouzelné Provence. Na cestě zpátky jsme nemohli jinak - udělali jsme si zajížďku a navšívili Fabienne a Jeana Laveyssierovi na Chanteloupu. Aspoň pár fotek z cest, nádherné vonící rivéry a alsaského Colmaru.

První zastávkou byl známý římský akvadukt Pont du Gard. Přejít se dá jen v dolní části. Kolem rostou 1000 let staré olivovníky. Do říčky Gard jsem se musela jít smočit a psy jsem vzala s sebou. A to už je Bandol na pobřeží, město je proslulé skvělým vínem.
Promenáda za krásného počasí. Horské městečko Castellet, nádrže na vodu Vstup do malebných uliček Castelletu Saint Tropez - známá četnická stanice
Saint Tropez je přístav jako každý jiný zde, jen přeplněný turisty. Horská vesnice Ramatuelle, kde je pohřben Gérard Philipe Pohledy na pobřeží jsou opravu úchvatné, vše tu voní bylinkami. Ostrov Ile de Gaou je zasvěcen cikádám, vstup hlídá tato socha.
Úžasná horská vesnice  postavená na sucho z kamene. Horské městečko Gordes je plné malebných zákoutí A to je již cesta zpět - město Colmar u německých hranic Hrázděné domy jsou krásně barevné, město je protkané kanály.

Cestovali s námi Bilbo, Legolas a Frou-Frou. Po náročných výletech si pěkně odpočívali na zahradě naší pronajaté vilky (Bilbo v typické relaxační poloze).

22.09.2013. 21:03

<< První < Zpět [1 / 7] Další > Poslední >>