Titulní strana · Novinky · Novinky 2014

21. 12. 2014

Dnešní den je slunovrat - nejoptimističtější den v roce, protože nám svítá naděje na krásnější a delší dny, které budou následovat. Tento den je i vzpomínkou na našeho pejska Chica des Trois Pyramides, který slaví nedožité dvacáté sedmé narozeniny. A hned zítra budeme vzpomínat na Birichina des Trois Pyramides, který bude mít narozeniny dvacáté osmé. Kromě toho tento den slaví devět let náš vrh D.

Zároveň chceme popřát všem majitelům našich štěňátek a příznivcům plemene italský chrtík příjemné prožití vánočních svátků a vše dobré v roce 2015.

21.12.2014. 16:15

16.12.2014

V předvánočním spěchu jsem zapomněla na dvouměsíčniny našich štěňátek. Už je jich plný byt, až na malého Ulma se dostanou na pohovku, což zlobí ty dospělé, protože nemají tolik klidu. Jenom Mi-Mi je z nich nadšená, má skvělé partnery k nezbednostem. Rostou z nich krásní, veselí, mazliví, ale zároveň sebevědomí chrtíci. Tady několik fotek a více u Vrhu U.

Tady vypadají jako oukropečci - zleva Umbar, Ungoliant, Ulmo Vzácné klidné chvilky s maminkou. A tady s prababičkou Romanzií, moc klidu jí nenechají...
S Mi-Minkou u krbu A snaha o poslední nakojení. Ohrádka je ponižující, rychle ven!

16.12.2014. 18:57

20. 11. 2014

Ve stejnou dobu jako byla naše klubová výstava debutoval na své první výstavě v Kaunasu devítiměsíční Théoden. Získal V1, Junior Winner (obdoba našeho CAJC) a počínal si na začátečníka velice dobře. Blahopřejeme jemu i Ingridě, pro niž to byla také první výstavní zkušenost. Tak doufám, že budou slibně pokračovat. Na druhé fotce je Théo se svým strýčkem Laurelinem.

20.11.2014. 22:27

16. 11. 2014

V sobotu 15. 11. se konala klubová výstava KCHICH na novém místě - v hotelu Svornost v Praze – Dolních Počernicích. Pro mě to byla skvělá volba, protože to mám asi 15 minut z domova. Ale myslím, že i ostatním účastníkům se nové dějiště výstavy líbilo. Velký sál, příjemné posezení kolem kruhu a opravdu výborné zázemí – jednoduché parkování, dobré občerstvení, čisté toalety... Snad jen bylo prostředí až příliš komorní. Celá výstava byla moc hezká a příjemná, představilo se kolem 30 opravdu krásných chrtíků, přijelo i hodně nových tváří. Překvapila mě velice malá konkurence mezi psy - bylo jich pouze 8, zato mezi fenkami byly třídy dobře obsazené a bylo se na co koukat. Moc mě potěšilo vidět Legolasovy potomky (kromě Ringwil), kteří vypadají opravdu slibně. Babylon Feritte Bugsy a Ambra Feritte Bugsy se předvedli ve třídě dorostu, oba jsou krásně rostlí a pejsek bude skvělé střední výšky. Ve třídě mladých se ve velké konkurenci neztratila Legiho dcera, mezi osmi fenkami výrazně nejmladší Tirion Gil-Endor, která získala V4. Potřebuje si na výstavy zvyknout a prodat své přednosti, ale to jistě přijde. Posuzovala paní Libuše Ubrová, chovatelka stanice Dixon, která stála na začátcích historie tohoto plemene u nás, patří mezi výborné, zkušené rozhodčí, je podle mě jednou z nemnoha českých posuzovatelů, kteří mají mezinárodní renomé a bez zaváhání snesnou srovnání s nejvýznamnějšími evropskými rozhodčími. Výstavní debut zažila pár dnů po dosažení věku pro třídu štěňat naše malá Messalina Quindici, která samozřejmě v kruhu občas vesele poskakovala, občas už předvedla i hezký krok. Získala tak první zkušenost ve větším psím společenství. Dostala velmi nadějnou a titul Nejlepší štěně. Ringwil se představila ve třídě vítězů a byla jsem ráda, že se po předchozích trochu problematičtějších výstavách krásně předváděla v pohybu i postoji. Skončila se známkou V2, R. CAC na druhém místě za černou statnější fenkou šampionkou Blackie Next Level, která pak vyhrála nejvyšší titul BOB, moc blahopřejeme. Bohužel nemám z výstavy žádné fotky, pokud nějaké dostanu, ráda je připojím.

Zatím tady konečně doplňuji fotky jednotlivých štěňátek našeho U vrhu - ZDE.

16.11.2014. 20:12

13. 11. 2014

Včera oslavila naše štěňátka první měsíc. Jsou krásná a zábavná, běhají už jako divá a samozřejmě objevují svět okolo. Dneska se na chviličku podívala i ven na travičku a moc je to zajímalo. Ale je na ně přece jen chladno, tak jsme hned spěchali dovnitř hrát si raději v obýváku na koberci. Více obrázků přibude v sekci Vrh U.

Zleva Ungoliant, Umbar a Ulmo.

A včera také oslavila 4 měsíce naše Mi-Mi. Je to ďáblík, který neposedí a jen si hraje (jak jinak...), takže trénink na výstavním vodítku pro ni byl seriózní prací.

13.11.2014. 18:25

5. 11. 2014

Nejčerstvější novinkou je posila naší smečky. O víkendu k nám přijela skoro čtyřměsíční Messalina Quindici po krásné a jedné z nejúspšnějších fenek v středoevropském regionu Dolce Vita du Domaine de Chanteloup a českém otci holandsko-skandinávské krve Leonovi Feritte Bugsy. Děkujeme Zuzce Slivoňové za tuto krásnou slečnu! Její příjezd jsme oslavili sklenkou dobrého vína a Mi-mi, jak jí přezdíváme, se hned živě zajímala, co to ve skleničce je! Je sebevědomá, v pohodě si zvyká v novém domově a naše smečka ji bez problémů přijala.

První dny Mi-minky u nás doma i na zahradě

Mi-mi moc zajímají malá štěňátka, která už začínají běhat, štěkat a hrát si spolu. Mamince Lúthien to očividně nevadí. Tady je pár čerstvých fotek z 23. dne života. K zadání je pejsek Umbar a velice všetečná a šikovná fenka Ungoliant.

U vrh 23 dní, zleva Ungol, Ulmo, Umbar U vrh 23 dní, zleva Ulmo, Ungol, Umbar
Ulmo - 23 dní Ulmo - 23 dní
Ungoliant - 23 dní Ungoliant - 23 dní
Umbar - 23 dní Umbar - 23 dní

05.11.2014. 19:55

<< První < Zpět [1 / 5] Další > Poslední >>