29. 9. 2014

Naše Lúthien si užívá požehnaného stavu a sluníčka - na fotce je březí 47. den. V pravý čas také po dlouhém čekání dorazil i diplom a potvrzení jejího titulu Interšampion.

V sobotu 27. 9. jsme byly s Ringwilkou na mezinárodní výstavě ve Wroclawi. Tohle prostředí na atletickém stadionu je mi už důvěrně známé, výstava je zde vždy velice hezky připravena a většinou i vyjde počasí. Tak tomu bylo i tentokrát. Jediné, co musím vytknout, byl trochu horší kruh. Sice velký, ale udělaný vedle koulařského kruhu na místě dopadu koulí, takže povrch nepatřil úplně k nejrovnějším, spousta malých důlků... Ale dalo se to přežít.
Posuzoval mně zcela neznámý polský rozhodčí Tomasz Kuszyk, tak jsem byla dost napjatá, jak bude posuzování probíhat. Je to chovatel barzojů a patří spíše k nové generaci rozhodčích. Byla jsem velice příjemně překvapena jeho důkladností, příjemným a profesionálním vystupováním. U chrtíků mi sice přišel až moc hodný, hlavně u dospělých psů – tedy byli jen dva –, oba hodně přes míru, přesto jim pan rozhodčí zadal nejvyšší ocenění. Líbil se mi mladý černý pes, škoda té výšky! Ve fenkách byla přehlídka hojnější a vyrovnanější. Ringwil v mezitřídě porazila svou soupeřku ze známé polské chovatelské stanice Forum Romanum a získala pro polského šampiona důležitý CAC z mezinárodní výstavy.
Tady musím uvést malou poznámku ke kvalitám a pozornosti rozhodčího. Můj soupeř mi v pohybu neustále nabíhal na záda (a to neběhám nijak lážo plážo) a Ringwil se pořád otáčela a nepředváděla se v pohodě. Pan rozhodčí nás zastavil a přikázal soupeři udělat velké rozestupy. Pak mohla Ringwil bez problémů předvést svůj krásný pohyb a dostala první místo. V otevřené třídě vyhrála pěkná fenka ze známé stanice Gorzowska Panorama, (její soupeřka se vůbec nechtěla předvádět, poskakovala a nakonec odešla bez ocenění, které opravdu nebylo možné). O CACIB jsme se tedy utkali s tuto fenkou a plavou šampionkou Arabellou Bursztynova Bona. Pan rozhodčí nás nechal dlouho stát i hodně běhat, rozhodoval se mezi Ringwil a šampionkou, už to vypadalo, že se štěstí usměje na nás, ale v rozhodující chvilce se Ringwilka postavila dost lajdácky a zbyl na ni Res. CACIB. Poblahopřáli jsme krásné a úspěšnější šampionce, jež CACIB vyhrála a která měla i víc zkušeností, a pan rozhodčí i vítězka nám ale složili velké poklony, což mě moc těšilo, samozřejmě. Vůbec se Ringwil velice líbila většině ostatních vystavovatelů a příjemně jsme si popovídali. BOB pak získala elegantní, téměř devítiletá veteránka Eledi Grace Hadria di Forum Romanum.
Byla jsem velmi spokojená s výsledkem i předvedením a celou výstavou. Na rozdíl od českých a slovenských výstav se zdálo, že zde končí krize a velké šetření, sponzoři rozdávali dárky, například Brit dával za každou výbornou masové salámy, jiní dentální tyčinky a vzorky krmiva. K tomu sluníčko, takže co víc si přát... Kompletní výsledky výstavy najdete zde.

Ringwil si užívá nedělní odpoledne na sluníčku.

29.09.2014. 11:59