Titulní strana · Novinky · Novinky 2015

31. 12. 2015

V roce 2015 jsme oslavili už 30 let s chrtíky!

02.01.2016. 15:03

24. 12. 2015

02.01.2016. 14:59

21. 12. 2015

Dáin - Dervisch Dreamweaver a Miminka - Messalina Quindici byly uchovněni! Oba jsou plnochrupí a mají testy na luxaci pately 0/0.

02.01.2016. 14:48

1. 11. 2015

Na přelomu října a listopadu se konala dvoudenní výstava v Praze. V sobotu posuzoval pan František Bouček, dlouholetý chovatel afgánů, u nějž jsem byla v kruhu snad před dvaceti lety a od té doby se tolik změnilo! Chrtíků bylo přihlášeno 23, tři chyběli. Konečně byla vidět silnější konkurence ve psech, především třídu mladých se čtyřmi účastníky jsme už dlouho neviděli... Vyhrál ji stejně jako před týdnem na Slovensku polský pes Novatica Dragon Dust. O CACIB a Res. CACIB se podělili bratři Esserino a Educato Annaperla. Fenek bylo vystaveno 11. Měla jsem velkou radost, že mezitřídu vyhrála Messalina Quindici a získala tak první CAC. Ve třídě otevřené zvítězila německá fenka jemné stavby Simply Heurekas Heaven. A Ringwil Gil-Endor pokračovala v úspěšném tažení – vyhrála třídu šampionů i další CACIB. Získala pak i titul Best of Opposite Sex, protože pan Bouček zadal BOBa vítěznému psovi.
Neděle pak představovala pro majitele chrtíků rozhodně vyvrcholení výstavní sezóny. Rozhodčím byl renomovaný znalec a dlouholetý chovatel našeho plemene (stanice du Manoir des Ombreuses), pan Jean-Loius Grunheid. Na něj jet je zkrátka povinnost. Však také přilákal 34 chrtíků (čtyři chyběli). Na jeho posuzování je vidět, že má chrtíky v malíčku. Na rozdíl od toho, co jsme zažili o týden později na klubovce, bylo zřejmé, že pan Grunheid nejen vidí drobnosti, ale dokáže je vnímat v kontextu a chrtíka bere jako celek.
Ve třídě mladých psů se předvedla dokonce pětice. A zase exceloval polský Dragon Dust. Potěšilo mě v této konkurenci druhé místo mého Dervische Dreamweavera, který je ještě trochu dětský, ale postupně si na výstavní prostředí zvyká. Mezi dospělými byla obsazena jen třída pracovní a šampionů, s přehledem zvítězil Leos Feritte Bugsy.
Bohatší přehlídku jsme viděli mezi fenkami, které tvořily 70% vystavených chrtíků. Mezi mladými první místo zaslouženě získala krásná Evita Feritte Bugsy, dcera našeho Keleborna Gil-Endor, a nebyl to její poslední vavřín. Mezitřídu vyhrála Tirion Gil-Endor, mladší sestřička Ringwil, takže i ta získala veledůležitý CAC z mezinárodní výstavy. Druhá za ní skončila moje Miminka s Res. CAC. Třídu otevřenou stejně jako v sobotu vyhrála Simply Heurekas Heaven. Třída šampionek byla opravdu nabitá, a tak bylo pro mě velkou poctou, že v této konkurenci Ringwil zvítězila, a pak u tak náročného rozhodčího dostala opět CACIB. Když jsme pak šli o titul BOB, popřála jsem štěstí Lucii Zapletalové s Evitou a řekla jsem jí, že nám to určitě natře! Evita předtím vybojovala nejlepšího juniora. A tipla jsem si dobře. Panu Grunheidovi se mladá fenka moc líbila, a tak si odnesla ocenění nejvyšší - Best of Breed. Škoda, že pak v závěrečných soutěžích už nebodovala. Výstavu jsme si opravdu užili, ostatně když v devíti dnech vyhrajete čtyři CACIBy, rozhodně se nemůžete mračit...

Týden na to - 7. 11. se konala v Praze - Dolních Počernicích klubová výstava. Organizátoři si dali velice záležet a také přilákali krásných 45 chrtíků. Bylo tam hodně mladých tváří, což je určitě dobře. Posuzoval pan Tibor Havelka ze Slovenska, který je impozantním a velice charizmatickým pánem. Rozhodně neposuzoval špatně na to, že není znalcem plemene. Vidí detaily a vždy je hlasitě sděluje, často ale nedokáže tyto jednotlivosti zasadit do celkového vzhledu a typu.Tentokrát by asi udělal lépe, kdyby ubral na svých komentářích. Některé jeho výroky jako by zapomínaly na standard a celkový soulad jedince... Všichni mí chrtíci dostali u tohoto přísného rozhodčího výbornou. Dáin se předvedl v třídě mladých a získal CAJC, Miminka v mladých dostala výbornou bez pořadí, Ringwilka pro mě překvapivě V3 a Bilbo jako metuzalém (nad 11 let) sklidil potlesk a ocenení Nejlepší metuzalém. Prostě hvězdná hodina ve výstavách chrtíků byla už týden předtím u pana Grunheida a tato klubovka měla daleko do toho ji překonat.

02.01.2016. 14:44

28. 10. 2015

Poslední říjnový víkend 24. - 25. 10. se v Bratislavě konala dvoudenní mezinárodní výstava DuoCACIB. Každý den se účastnilo zhruba 2100 psů. Bratislava nás přivítala nádherným podzimním počasím, hlavně v sobotu bylo krásně slunečno, a výborně připraveným výstavním areálem. Kruhy byly prostorné a zázemí velice dobré. Jako všude i tady byly ale: v sobotu jsme byli v hale D v přízemí a tam byl strašně vydýchaný vzduch, dlouhé čekání v hale nebylo příjemné; v neděli v horním patře už to bylo lepší. Pak bylo vidět, jak organizátoři šetří kde se dá – každému rozhodčímu po oba dny naservírovali obrovskou porci posuzovaných psů – kolem 90 až 100! A rozhodčí i tak psali posudky. Posuzování tedy bylo hodně dlouhé. Také s cenami šetřili – za CACIB jen malá medailička a třeba za Junior BOB vůbec nic! Posudky bez desek... V závěrečných soutěžích oceňovali jen první tři psy na rozdíl od většiny jiných zemí, kde se umisťuje pět psů. Vzhledem k výši vstupních poplatků tedy vystavovatel moc benefitů nemá.
V sobotu bylo přihlášeno 19 chrtíků a dlužno říct, že většina z nich přijela ze zahraničí (hlavně z Čech). Posuzovala paní Tatjana Urek ze Slovinska, náročná a respektovaná rozhodčí. Byla velice příjemná, hodně lpěla na pohybu. Překvapilo mně, že na rozdíl od nás tu bylo málo chrtíků ve třídě mladých – pokaždé jen jeden, a také žalostná situace ve psech, kde se předvedl pouze jediný dospělý, sice krásný, ale osamocený Fachiro Tileco. Podobné je to však i u nás... Zato třídy fen byly silně obsazené a předvedly se zde krásné chrtičky. V mezitřídě vyhrála Makaria Quindici, třídu otevřenou pak Dayen Framon Bohemia, Miminka skončila na čtvrtém místě, jako nejmladší neměla moc šanci mezi staršími konkurentkami a také si i zvykala na předvedení v rušné hale. V šampionech pak Ringwil porazila svou soupeřku. Nám šlo hlavně o CACIBa a tak jsem byla šťastná, že paní Urek Ringwil vybrala jako nejlepší fenu a vzápětí pak i jako nejlepšího italského chrtíka. Získali jsme posledního CACIBa potřebného k dokončení titulu Interšampion! Ringwil měla dobrý den a nádherně běhala, byla to radost ji předvádět. V závěrečných soutěžích jsme se mezi třemi neumístili.
V neděli nás čekal rozhodčí z Maďarska, pan Péter Harsányi, kterého jsem posuzoval předtím neviděla. Slyšela jsem však, že má pro chrty dobrý cit. Neděle se účastnilo pouze 14 chrtíků, prakticky stejná sestava jako v sobotu. Miminka tentokráte byla v mezitřídě, předváděla se mnohem lépe, skončila s V3, pan rozhodčí viditelně preferoval menší psy. Ringwil opět excelovala a opakovala se situace ze soboty – opět vyhrála CACIB a BOB, nejlepším psem – Best of Opposite Sex – se tentokrát stal mladý polský pes Novatica Dragon Dust. Posuzování skončilo až po druhé hodině a hodně jsem se rozmýšlela, zda mám čekat na závěrečné soutěže. Posuzovat měla paní Tatjana Urek, tak jsem se rozhodla zůstat. Když pak do kruhu nakráčela paní Ridarčíková, blesklo mi hlavou – „Ježíši, to jsem mohla být už někde za Jihlavou... To tu opravdu nemají nikoho, kdo by se na chrty lépe hodil?“ Pak jsem si ale řekla, že si nebudu kazit krásný a úspěšný víkend, kdy Ringwil prodala vše dobré, co v ní je. Proběhly jsem se ve vyzdobeném závěrečném kruhu, Ringwil nádherně plula a cítila, že je tou vítězkou – je zajímavé, jak tohle pes vycítí! Zpátky to odsýpalo a za tři hodiny jsme byly doma! Byl to skvělý podzimní výlet.
Výsledky doplním co nejdřív...

Sobota - Rigwil V1, CAC, CACIB, BOB Neděle - Rigwil V1, CAC, CACIB, BOB

28.10.2015. 10:33

18. 10. 2015

Opět mám týdenní zpoždění s novinkami - minulou sobotu 10. 10. jsme byli na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Byl to moc příjemný den - jednak počasí bylo na říjen docela hezké, k tomu žádné problémy při parkování a přejímce, krásný velký kruh v nové příjemné a světlé hale... Přijela jsem s Ringwilkou a Dáinem - svým švédským přírůstkem Dervischem Dreamweaverem. Pro něj to byla vlastně první vážná výstava ve třídě mladých. Vystavovalo se 19 chrtíků, takže celkem slušný počat. Posuzoval pan Miroslav Guniš. Tento rozhodčí nepatří k mým favoritům a mnoho let jsem u něj nevystavovala. Nevyhovuje mně totiž jeho rychlý a trochu nervózní styl, kdy vlastně ani nevím, jak dopadám. Také jeho vkus je jiný než můj. Jednou upřednostní jemné chrtíky a vzápětí dá vyhrát robustní a velké, tenhle styl moc nemám ráda. Dáin se na debutanta docela dobře předváděl, v pohybu si ale občas hopsnul, musí se ještě předvedení učit. Porazil svého soupeře ve třídě mladých a získal svůj první CAJC, potom i porazil vítěznou mladou fenku a vyhrál Best of Junior. Ringwilka skončila v třídě šampionů druhá s oceněním V2, R. CAC, R. CACIB. Myslím, že ve fenách byla tentokrát opravdu nejlepší, ale pan rozhodčí měl jiný názor, který musíme akceptovat. I ve psech se mi více líbil Kuba Libre na Klínkách, ale ten také skončil jen s rezervním CACIBem...I tak jsem byla moc šťastná, že jsme hezky dopadli a hlavně že Dáin získal své první výstavní zkušenosti a vavříny.

Dervisch Dreamweaver V1, CAJC, BOJ Já s Dáinem a Ringwilkou Ringwil Gil-Endor V2, R.CAC, R.CACIB

18.10.2015. 19:42

<< První < Zpět [1 / 6] Další > Poslední >>