22. 2. 2015

Včera jsme se účastnili Speciální výstavy chrtů v Bratislavě. Byla to krásně organizovaná výstava a u příležitosti 35. výročí Klubu chovatelov chrtov měla i slavnostní punc - nejen výzdobou, ale i občerstvením a přípitkem se šampaňským pro všechny účastníky. Všech chrtů bylo 154 a klub zajistil i atraktivní rozhodčí. Chrtíků bylo 18 a posuzoval pan Olaf Knauber z Německa, chovatel greyhoundů. Nikdy dříve jsem ho posuzovat neviděla. Tento mladý muž byl nesmírně pečlivý, k chrtíkům milý, bylo vidět, že je zkušený a znalý, všímal si detailů a byl velmi přísný, jen zhruba polovina vystavených chrtíklů dostala výbornou. Zadával velice sporadicky rezervní tituly a psal opravdu podrobné posudky. RINGWIL se naposledy předvedla v silně obsazené mezitřídě. Panu rozhodčímu se velice líbila, dostala opravdu nádherný posudek a ocenění V1, CAC, čímž dokončila titul ŠAMPIONKA SLOVENSKA. Jsem moc ráda, že udělala u tak náročného rozhodčího tak skvělý dojem. Titul BOB získala Lavinia Lamia Quindici, momentálně asi nejkrásnější chrtík, který se zde vystavuje. Moc jí i Zuzce Slivoňové blahopřejeme. Ve třídě mladých se předvedla Tirion a konečně jsme přišli na to, jak ji předvádět, aby se netahala a neškrtila. Dostala známku V2, také pěkný posudek a opravdu krásně chodila, jen potřebuje trochu přibrat, aby jí nekoukala žebra a vypadala hotovější. Myslím, že je na dobré cestě ukázat na výstavách své kvality. Bylo krásné počasí, hotové jaro - sluníčko a dobrých patnáct stupňů, tak jsme se po výstavě ještě šly s Kristýnou projít do centra Bratislavy... Krásný den! Doufám, že brzy dostaneme fotky, které slovenský klub také zařídil, abychom se mohly pochlubit!

Pozítří odjede Umbar do svého nového domova v Holandsku, tak si užívá poslední chvíle se svou sestřičkou. Ungol jediná ještě zůstává k dispozici pro hodné a zodpovědné zájemce. Je to krásná slečna!

Umbar vlevo, Ungol vpravo

No a štěňátka V-vrhu rostou vůčihledně, je jim skoro 6 týdnů. Zatím aspoň skupinové foto, fotky jednotlivých štěňátek snad stihnu přidat zítra.

Zleva: Vilya, Varda, Valinor, Valar Zleva: Vilya, Valar, Varda, Valinor

22.02.2015. 18:00