Titulní strana · Novinky · Novinky 2017

31. 12. 2017

31.12.2017. 16:21

24. 12. 2017

Krásné Vánoce! Naše štěňátka 5 týdnů stará.

31.12.2017. 16:19

17. 11. 2017

Ve středu 15. 11. se Lúthien narodila tři krásná a zdravá štěňátka - černý pejsek a dvě šedé fenky. Více najdete zde.Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu!

27.11.2017. 22:05

13.11.2017Měli jsme velké štěstí, že za náhradní místo Světové výstavy 2017 bylo vybráno Lipsko. Jen kousek od nás, tedy obrovská příležitost vidět největší přehlídku chrtíků. Takže jsem se na neděli 12. 11. na krásné, rozlehlé a skvěle vybavené lipské výstaviště vydala. Přihlášeno bylo 160 chrtíků, opravdu úžasný počet, rozdělení byli do dvou kruhů. Musím ale přiznat, že mě překvapilo, že chyběli vystavovatelé z Francie, také jen Italů bylo pár, ani Skandinávie nebyla moc zastoupena a čekala bych i větší účast z Česka a Slovenska (které zcela chybělo), protože při enormně stoupajícím počtu narozených chrtíků u nás by se zájemci o toto plemeno měli trochu přiučit, jaký je evropský standard. Pro každého účastníka je velkým úspěchem samotná výborná. Velmi dobrých kupodivu nebylo zadáno až tolik, ale myslím si, že vesměs zaslouženě. V kruhu fen posuzoval rozhodčí, který byl pro většinu velkou neznámou – Ind, pan Sudarsan. Byl pro mě docela zajímavým příjemným překvapením, až na jednu výjimku... Konkurence ve všech třídách byla veliká, dokonce veteránek se předvedlo sedm! Bylo na co se dívat! Přiznám se však, že mě zklamalo pořadí třídy mladých fen – nevím, zda pan rozhodčí z 22 mladých chrtiček vybral opravdu to nejlepší... V ostatních třídách pak vybíral úplně jinak a bylo vidět, že chrtíky zná. Nejlepší fenou se stala pěkná, na můj vkus až příliš statná Lady Godiva Dei Raggi Di Luna (a získala pak i titul BOB). V kruhu psů jsme viděli skvělého Gerarda Jippings, náročného rozhodčího, který patří k velkým znalcům našeho plemene. Kupodivu mně připadal tentokrát mírnější – sice zadal i dobrou, ale jinak velmi dobrými celkem šetřil. Všechny třídy byly opravdu silně obsazené a viděli jsme téměř samé pěkné chrtíky. Já jsem vystavovala Dáina v otevřemé třídě, kde se sešlo 10 psů. Je pro mě velkou poctou, že jsme se umístili na skvělém druhém místě (V2, Res. VDH-CAC) za krásným černým Saint Laurentem Noir Dei Raggi Di Luna, který se pak stal Světovým vítězem. Jak se ukazuje, kvality Dáina dokáží ocenit spíš nároční zahraniční rozhodčí, než ti čeští, s nimiž jsem se letos ve výstavním kruhu setkala, kteří v posuzování chrtíků často tápou... Byla jsem z tohoto úspěchu opravdu nadšená, moc mě těšilo i setkání s Dáinovým bratrem (Dervisch Daydreamerem), který si také vedl skvěle – ve třídě šampionů ve vysoké konkurenci opravdu krásných psů skončil na 4. místě.

26.11.2017. 18:40

10. 11. 2017

Naše krásná Klárinka - CLARA BELLE du Domaine de Chanteloup dnes slaví 10 narozeniny!
Přejeme ji další krásné a šťastné roky života! Jsme moc rád, že jsme si nechali Klárčinu dceru Ringwil!

15.11.2017. 12:52

22. 10. 2017

V druhé polovině října jsem navštívila jednu z největších polských výstav – dvoudenní akci v Poznani. Poznaň mám moc ráda a vždy mám na ni hezké vzpomínky a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Na první výstavě jsem zde byla už v roce 1989, tehdy jsme sem jeli vlakem, a Evropská výstava roku 2000 patří k nejkrásnějším výstavám, které jsem kdy zažila. Pokud jedete do Poznaně z Prahy, rozhodně doporučuji trasu po dálnici téměř k Berlínu a odtud na východ do Poznaně. I když je to asi o 130 km delší a úsek v Polsku je placený, je to mnohem kratší (dokud nebude postavena dálnice z jihu na sever) a pohodlnější – ušetřila jsem přes 2 hodiny! Ale zpátky k výstavě. Polské výstavy jsou výborně organizované a haly výstaviště nabízejí dostatek komfortu, jen parking zde patří k extrémně drahým (50 zl na den!). Poláci mají dobře zvládnutou přejímku a veterinární kontrolu, nikde není třeba čekat. Vystavovatelům v každé hale nabízejí několik tréninkových kruhů, což je perfektní služba, není problém těsně před vystavením psa proběhnout a optimálně „rozehřát“. Už dávno nejsou chrtíci v Polsku zastoupeni jen pár jedinci, po oba dny byla účast docela silná a bylo vidět i velmi hezké chrtíky. Zaujal mě šedý Stupor Mundi D´Artagnan, pěkný dvouletý, jemný pes, dobré výšky, který přece jen ještě potřebuje trochu dozrát, ale hezky se předváděl a působil velmi elegantně. My jsme měli v třídě šampionů v sobotu tři, v neděli pět účastníků! Dáin v sobotu: V1, CAC, CACIB, Crufts Qualification, Best of Breed – posuzovala paní Hanna Woźna-Gil (PL), v neděli: V2, R. CACIB – posuzoval pan Hans-Joachim Dux (DE).

15.11.2017. 12:49

<< První < Zpět [1 / 5] Další > Poslední >>